Zbieramy nakrętki

APEL

Biblioteka Publiczna w Gołdapi podobnie jak inne instytucje i szkoły włączyła się do akcji zbierania nakrętek dla Joasi Ślużyńskiej.
Wszystkich naszych użytkowników biblioteki oraz ludzi dobrej woli zachęcamy do zbierania nakrętek i przekazywanie do biblioteki. Dla informacji: na holu biblioteki przygotowaliśmy karton do którego można wrzucać każde ilości nakrętek.
Czekamy i liczymy na mobilizację naszych czytelników.
Z góry dziękujemy za każdą nakrętkę.
Wszystkie biblioteki, które chcą włączyć się do akcji serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt.

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w ratowaniu naszej kochanej córeczki  Joasi Ślużyńskiej. Joasia urodziła się 06.02.2003r., rozwijała się i rosła prawidłowo. 23.02.2005r.  na skutek infekcji górnych dróg oddechowych Joasia trafiła do miejscowego szpitala, gdzie doszło do zatrzymania krążenia i niedotlenienia centralnego układu nerwowego. W jednej chwili nasza córka przestała chodzić,  mówić, a nawet  siedzieć. Lekarska diagnoza: niedowład spastyczny czterokończynowy i epilepsja.
Joasia obecnie ma 7 lat. Nie chodzi, nie siedzi, słabo widzi, ma niesprawne rączki i nóżki. Jej cały świat to cztery ściany, gdyż przez dużą spastykę nie siedzi w wózku. W związku z tym Asiunia albo ćwiczy, albo trzymana jest na rękach. Dla nas rodziców Asieńka jest największym skarbem, i radością. Mimo swojej ciężkiej choroby jest pogodną, pełną życia i chęci do poznawania otaczającego świata dziewczynką.
25 marca 2010r Asieńka uczestniczyła w pokazie NF-Walker, zorganizowanym przez firmę Eo-funktion – urządzenia dzięki któremu nasza córeczka od tak dawna stawiała samodzielnie kroki. Od tej chwili naszym marzeniem jest nabycie tego sprzętu, które nie tylko pozwoli Asieńce chodzić ale nawet wychodzić na podwórko i spacerować, gdyż na naszych rękach skazana jest na siedzenie w jednym miejscu.
Bardzo prosimy o spełnienie marzenia naszej córeczki i też marzenia naszego –rodziców.
Koszt urządzenia NF-Walker wynosi około 30 000 pln. Znaleźliśmy firmę, która zgodziła się częściowo lub całkowicie pokryć koszt zakupu w zamian za plastikowe nakrętki. Mogą to być nakrętki od napojów, mleka, kawy, środków czystości itp. Za każdą pomoc z góry dziękujemy.

Rodzice Asieńki
Małgorzata i Andrzej Ślużyńscy

WSZYSTKIE ZEBRANE NAKRĘTKI MOŻNA PRZYNOSIĆ DO   BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W GOŁDAPI. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI. NAS TO NIC NIE KOSZTUJE A NAPRAWDĘ MOŻEMY POMÓC. RODZICE ASI MUSZĄ ZEBRAĆ OKOŁO 30 TON NAKRĘTEK