Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA w naszej bibliotece

Biblioteka Publiczna w Gołdapi przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA, która umożliwia nieodpłatny dostęp do zdigitalizowanych zbiorów Biblioteki Narodowej.

ACADEMICA pozwala na dostęp  do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism.

Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń.

Z publikacji chronionych prawem autorskim można korzystać jedynie na miejscu w naszej bibliotece po zalogowaniu się na specjalnie przeznaczonym do tego celu terminalu.

Terminal systemu ACADEMICA dostępny jest w Czytelni  (parter, sala nr 7) w godzinach: wtorek –piątek : 10.00-18.00, sobota.: 8.00-14.00 (po zakończeniu obostrzeń i ponownym otwarciu czytelni)

Szczegóły dotyczące projektu: www.academica.edu.pl

Zalety korzystania z systemu ACADEMICA:

  • Bezpłatny dostęp do ponad 3 369 528 publikacji naukowych.
  • Stale rozbudowywane zasoby serwisu uzupełniane o najnowsze publikacje naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

System całkowicie bezpłatny zarówno dla biblioteki, jak i czytelników.

Szczegóły korzystania z zasobu ACADEMICA określa regulamin https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf

Zachęcamy do zapoznania się z Podręcznikiem Czytelnika. Poruszanie się po ACADEMICE ułatwi też samouczek on-line https://academica.edu.pl/static/Podrecznik-czytelnika-CWPN-Academica.pdf