Zapraszamy na spotkanie z Krystyną Lenkowską

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie z Krystyną Lenkowską, poetką, tłumaczką i publicystką. Początek spotkania o 15.00 w sobotę 30 maja w czytelni dla dorosłych biblioteki przy ul. Partyzantów 31.

Jest coś takiego w tych wierszach, że na pozór proste, włażą pod skórę i zaczynają się tam komplikować, zyskują jakieś niewerbalne wartości, a nawet popadają w szaleństwo.

Anna Janko, pisarka

Potęga wyobraźni. Wyobraźni, która przekracza wszelkie granice bez paszportu, nie liczy się ze schematami logiki i rozsądku, potrafi się utożsamić z kimkolwiek i z czymkolwiek. Potęga poetyckiej wyobraźni, która jest ekspresją wewnętrznej wolności.

Józef Baran, poeta

Od początku wierzyłem w siłę tego talentu.

Bogdan Loebl, poeta

Krystyna Lenkowska wydała dziesięć tomów poezji: Walc Prowincja 1991, Nie deptać przylaszczek / Keep off the Primroses 1999 (YES), Pochodnio, różo 2002 (Nowy Świat), Wiersze Okienne 2003 (Podkarpacki Instytut Książki), Wybór Ewy / Eve’s Choice 2005 (Polski Instytut Wydawniczy), Sztuka białego 2008 (Instytut Wydawniczy Erica), Tato i inne miejsca 2010 (Miniatura), Kry i wyspy 2013 (Mitel), Zaległy list do pryszczatego anioła / An Overdue Letter to a Pimply Angel 2014 (Mitel) oraz Troska (Lwów 2014) w tłumaczeniu Oleksandra Gordona. Wiersze, fragmenty prozy, tłumaczenia, eseje, noty i wywiady opublikowała w wielu pismach i antologiach w Polsce (m.in. Akcencie, Frazie, Nowej Okolicy Poetów, Odrze, Pracowni, Toposie, Twórczości, Tyglu, Wyspie, Zeszytach Literackich), w USA, w tłumaczeniu Ewy Hryniewicz-Yarbrough, (m.in. Absinthe, Boulevard, Chelsea, Confrontation, The Normal School, Spoon River Poetry Review), w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Indiach, Izraelu, na Litwie, w Macedonii, Meksyku, Mongolii, Rumunii, na Słowacji, Ukrainie. Jej wiersz “Oko Johna Keatsa w Rzymie” dostał 1. nagrodę na międzynarodowym konkursie w Sarajewie “Seeking for a Poem” za rok 2012. W roku 2013, Lenkowska otrzymała nagrodę MENADA na XVII międzynarodowym festiwalu poezji DITET E NAIMIT (Macedonia- Albania). Lenkowska jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (SPP) i międzynarodowego stowarzyszenia POETAS DEL MUNDO. Mieszka w Rzeszowie.

zaproszenie_k_lenkowska_intern2