Zapraszamy na spotkanie z autorem

Zapraszamy w czwartek (14 sierpnia) na 18.oo do czytelni dla dorosłych Biblioteki Publicznej na promocję nowej książki. Tym razem jest to sensacyjna książka z prawdziwego zdarzenia – „Zachodni wariant” autorstwa Jana Stecia. Warto przypomnieć, że poprzednia jego powieść „Kryptonim Statuja” doczekała się pozytywnych recenzji, m.in. w miesięczniku „Nowe Książki”.

„Zachodni wariant” nawiązuje luźno do wydarzeń opisanych w „Kryptonimie..”, nowa powieść jest natomiast bardziej wartka, ze świetnie prowadzonymi dialogami i trzymająca do końca w napięciu. Podobnie jak w poprzedniej, również i w tej książce można znaleźć odniesienia do znanych gołdapian, innych osób, miejsc i faktów związanych z naszym pograniczem. Zatem w wypadku obu tytułów mamy teraz do czynienia z dylogią, na co wskazuje też podobna szata graficzna obu tomów.

Ponadto autor wykazuje się znajomością tematyki, po której się porusza, a to jest bardzo istotne, gdyż w ostatnich latach pokazuje się wiele książek prozatorskich po prostu wydumanych i napisanych wyłącznie zza biurka.

„Zachodni wariant” liczy 308 stron.j_stec_okladka_wariant11