Zapraszamy na otwarcie wystawy „Moje rękodzieło”

Biblioteka Publiczna w Gołdapi wraz z Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. Mieczysława M. Ratasiewicza zapraszają na otwarcie wystawy „Moje rękodzieło”.

17 października 2013 r. – 17.00, tzw. drugi budynek muzeum przy gimnazjum przy ul. Partyzantów 31B.

Wystawa „Moje rękodzieło” jest nie tylko prezentacją konkretnych osób i ich wytworów artystycznych, jest także ukłonem w kierunku tych, którzy starają się odnajdywać w sobie twórcze pasje, mimo tego, że nie zajmują się sztuką zawodowo.

W tym całkowicie sfeminizowanym gronie są i emerytki, i panie pracujące. Większość z nich wykazuje się indywidualnym i twórczym podejściem do materiału oraz technik, w których pracują.

Efekty tych twórczych pasji zasługują od czasu do czasu na prezentację w nie mniejszym stopniu niż dzieła artystów profesjonalnych.

Podczas otwarcia będzie można skosztować słodkości wykonanych przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”.

Projekt „Pozytywnie zakręcone mole książkowe” – Program „Działaj Lokalnie VIII” realizowany przez Gołdapski Fundusz Lokalny.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Banku BGŻ – Oddział w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.