Zapraszamy do udziału w kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek”

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci jaki gości z Ukrainy w wieku 3-6 lat do wzięcia udziału w kampanii czytelniczej ,,Mała książka- wielki człowiek”. Celem akcji jest rozpowszechnianie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym. Wspólne czytanie może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

 

Każdy przedszkolak, który zapisze się do naszej biblioteki otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz niespodziankę. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice, broszurę informacyjną przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

W naszej bibliotece czekają również wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków z Ukrainy.

 

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Mała książka – wielki człowiek”.

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej biblioteki w godzinach jej pracy i skorzystania z księgozbioru.

 

Instytut Książki,
Mała książka wielki człowiek,
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Szkoła Podstawowa nr1 im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi
Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi
Bajka. Przedszkole Niepubliczne
U Kubusia Puchata. Przedszkole Niepubliczne
RADOSNE SKRZATY ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE
Niepubliczne Przedszkole ‘Zuchowa Przygoda’