Grupa dzieci z czepkami pielęgniarskimi na głowie oraz pięć pań.

Z higieną za pan brat

W dniu 23 lutego w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich  w Gołdapi.  Gośćmi specjalnymi były panie Helena Górczyńska i Elżbieta Wieraszka – pielęgniarki z Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej Szpitala GoldMedica w Gołdapi.

Dzieci wysłuchały wiersza „Pielęgniarka” z książki „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uczestnicy mieli możliwość bliższego poznania zawodu pielęgniarki. Panie opowiedziały na czym polega ich praca, z czym muszą się zmagać w swoim zawodzie. Przedstawiły dzieciom akcesoria medyczne oraz wyjaśniły do czego służą.

W trakcie spotkania dzieci wykonały czepki pielęgniarskie oraz zadawały mnóstwo pytań naszym gościom.

Na zakończenie pani Agnieszka Dziobkowska – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi podziękowała pielęgniarkom za przeprowadzenie warsztatów. Dzieci w podziękowaniu wręczyły paniom ręcznie wykonane kwiaty. Prowadzące warsztaty obdarowały dzieci owocami i naklejkami dzielnego pacjenta. Wykonano także wspólne zdjęcie.

spacer