Wystawa twórców lokalnych – projekt „Działaj lokalnie 2013”

Większość z nas ma artystyczne dusze albo przynajmniej upodobanie do piękna lub twórczego kształtowania swojego otoczenia – i takie jest przesłanie wystawy „Moje rękodzieło” otwartej 17 października w galerii Muzeum Ziemi Gołdapskiej. Na otwarciu pojawiło się ok. 80 osób.
Oprócz obejrzenia różnego rodzaju wyszywanek, wyrobów szydełkowych, biżuterii, pamiątek i malarstwa można było również spróbować domowych słodkości przygotowanych przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga” i uczestników spotkania. Twórcy prac które miały miejsce na wystawie chętnie dzieliły się tajnikami ich wykonania.
Przy okazji prezentacji lokalnych twórców wydany został katalog prezentujący autorów i ich twórczość. Każdy z obecnych na otwarciu mógł bezpłatnie wziąć publikację na własność.
Wystawę zorganizowała nieformalna grupa „Pozytywnie zakręcone mole książkowe” (Emilia Buraczewska, Agnieszka Dziobkowska i Halina Wojtanis) – działająca pod auspicjami Biblioteki Publicznej w Gołdapi w ramach Programu „Działaj Lokalnie VIII” realizowanego przez Gołdapski Fundusz Lokalny. Wystawę można oglądać przez cały miesiąc, czyli do 17 listopada.
Serdecznie zapraszamy!
Projekt „Pozytywnie zakręcone mole książkowe” w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” realizowanego przez Gołdapski Fundusz Lokalny.

Fot. Agnieszka Dziobkowska

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Banku BGŻ – Oddział w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

583c8952e74e18bd958d78a829f6b3b969ccdac0