Wyniki konkursu “Poezja Marii Konopnickiej”

Biblioteka Publiczna w Gołdapi w dniu 3 marca 2022r powołała komisję konkursową w składzie pani Teresa Piszczek, pan Jan Jastrzębski oraz pani Agnieszka Stańczak w sprawie rozstrzygnięcia konkursu recytatorskiego „Poezja Marii Konopnickiej”. Do konkursu dostarczono 80 nagrań z recytacją wierszy, w grupie I dzieci w wieku 4 lat – 12 nagrań, w grupie II dzieci w wieku 5 lat -30 nagrań oraz w grupie III dzieci w wieku 6 lat -38 nagrań.

Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci zainteresowania dziecięcą literaturą, uwrażliwianie na słowo poetyckie, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie do występów na scenie, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz promowanie młodych talentów. Oceniane szczególnie było pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja wiersza, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Marii Konopnickiej.

Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

Grupa I dzieci w wieku 4 lat:

I miejsce – Michalina Skok – Niepubliczne Przedszkole “Radosne Skrzaty” – nagranie TUTAJ
II miejsce – Dominik Kamiński – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi – nagranie TUTAJ
III miejsce – Pola Paniczko – Niepubliczne Przedszkole “Zuchowa Przygoda” – nagranie TUTAJ

Wyróżnienie:

  1. Hanna Chmielewska – SP im. M. Kajki w Grabowie – nagranie TUTAJ
  2. Michał Wójcik – SP im. M. Kajki w Grabowie – nagranie TUTAJ
  3. Alicja Andruczyk – Domowy Punkt Nibylandia przekierowuje na Nibylandia – nagranie TUTAJ

Pozostali uczestnicy:

Anna Borkim – nagranie TUTAJ
Franciszek Siebert – nagranie TUTAJ
Julian Rytlewski – nagranie TUTAJ
Kuba Orchowski – nagranie TUTAJ
Oskar Andryszczyk – nagranie TUTAJ
Stanisław Słapiński – nagranie TUTAJ

Grupa II dzieci w wieku 5 lat:

I miejsce – Wiktor Wałejko- Szkoła Podstawowa w Boćwince – nagranie TUTAJ
II miejsce – Pola Kalinowska – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi – nagranie TUTAJ
III miejsce – Laura Pruszyńska oraz Milena Krzemińska – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi – nagranie TUTAJ i TUTAJ

Wyróżnienie:

  1. Gabriela Kowalewska – Przedszkole Niepubliczne “Zuchowa Przygoda” – nagranie TUTAJ
  2. Jakub Bocian – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi – nagranie TUTAJ
  3. Marcelina Murawska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi – nagranie TUTAJ

Pozostali uczestnicy:

Aleksander Kalinowski – nagranie TUTAJ
Amelia Lejmel – nagranie TUTAJ
Antonina Danielewicz – nagranie TUTAJ
Banaś Weronika – nagranie TUTAJ
Bartosz Chmielewski – nagranie TUTAJ
Bianka Tylenda – nagranie TUTAJ
Chmielewska Dorota – nagranie TUTAJ
Damian Ryszewski – nagranie TUTAJ
Dyszkiewicz Ewa – nagranie TUTAJ
Falkowska Liwia – nagranie TUTAJ
Julia Bartosiewicz – nagranie TUTAJ
Julia Szulc – nagranie TUTAJ
Julian Wójcik – nagranie TUTAJ
Kacper Falkowski – nagranie TUTAJ
Liliana Mentel – nagranie TUTAJ
Maja Ziółkowska – nagranie TUTAJ
Maria Jurewicz – nagranie TUTAJ
Matusewicz Wiktor – nagranie TUTAJ
Milena Makarska – nagranie TUTAJ
Milewska Lilianna – nagranie TUTAJ
Miłosz Dyniszuk – nagranie TUTAJ
Wiktor Dobrzyjałowski – nagranie TUTAJ
Zuzanna Żabicka – nagranie TUTAJ

Grupa III dzieci w wieku 6 lat:

I miejsce – Laura Leśniewska –Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi – nagranie TUTAJ
II miejsce – Lena Garniewska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi – nagranie TUTAJ
III miejsce – Luiza Sobiech oraz Gabriel Brylewski – SP im. M. Kajki w Grabowie – nagranie TUTAJ i TUTAJ

Wyróżnienie:

  1. Michalina Kuczyńska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi – nagranie TUTAJ
  2. Dawid Dziobkowski –Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi – nagranie TUTAJ
  3. Piotr Barszczewski – Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie – nagranie TUTAJ
  4. Lena Rąbel – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi – nagranie TUTAJ

Pozostali uczestnicy:

Adam Bogudzki – nagranie TUTAJ
Adam Kierejczyk – nagranie TUTAJ
Alan Ratomski – nagranie TUTAJ
Amelia Wysmułek – nagranie TUTAJ
Fabian Proniewicki – nagranie TUTAJ
Filip Siebert – nagranie TUTAJ
Hanna Zaręba – nagranie TUTAJ
Honorata Tomaszuk – nagranie TUTAJ
Inga Mościńska – nagranie TUTAJ
Jakub Czernek – nagranie TUTAJ
Jakub Mackiewicz – nagranie TUTAJ
Jakub Mor – nagranie TUTAJ
Julia Ofierowicz – nagranie TUTAJ
Julia Ofierowicz 2 – nagranie TUTAJ
Kacper Borkim – nagranie TUTAJ
Lena Żeleźniak – nagranie TUTAJ
Lidia Łatwis – nagranie TUTAJ
Maja Słowikowska – nagranie TUTAJ
Maja Tuchowska – nagranie TUTAJ
Maja Ulińska – nagranie TUTAJ
Mieszko Sztabinski – nagranie TUTAJ
Oliwier Podziewski – nagranie TUTAJ
Oliwier Stankiewicz – nagranie TUTAJ
Oskar Kalinowski – nagranie TUTAJ
Piotr Banach – nagranie TUTAJ
Pola Biedowicz – nagranie TUTAJ
Tunkiewicz Zuzanna – nagranie TUTAJ
Wiktoria Mohyła – nagranie TUTAJ
Zofia Żuk – nagranie TUTAJ
Zuzanna Namiotko – nagranie TUTAJ

Zapraszamy laureatów i wszystkich uczestników konkursu „Poezja Marii Konopnickiej” po odbiór nagród dnia 8 marca 2022 r do sali nr 2 w następujących godzinach:

Grupa I dzieci w wieku 4 lat –godzina 9.30
Grupa II dzieci w wieku 5 lat – godzina 10.00
Grupa III dzieci w wieku 6 lat – godzina 10.30.

 

Link do listy wszystkich uczestników: https://youtube.com/playlist?list=PLdJdeSYZBtkYCJlUXpHzV1zO7lyFKPbN5

spacer