Tydzień z Internetem 2012

„W 80 minut dookoła świata”
Pod takim hasłem w czwartek 29 marca 2012 w Czytelni dla dzieci odbyło się spotkanie międzypokoleniowe w ramach trwającej w dniach od 26 do 30 marca akcji „Tydzień z Internetem 2012”

Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na 6 grup i odbyli wirtualną podróż po kontynentach. Pierwszy przystanek w tej podróży to Paryż i słynne Muzeum Luwr, w Azji zwiedzili dżunglę na wyspie Balii, w Australii podziwiali Wielką Rafę Koralową. Afryka powitała ich piachem pustyni i skałami a Ameryka Północna Wielkim Kanionem. Ostatnim przystankiem była Ameryka Południowa, tu nasi podróżnicy zwiedzili zachowane miasto Inków Machu Picchu. W tej wirtualnej podróży uczestnicy musieli wykonywać różne zadania jak też poznali ciekawostki dotyczące odwiedzanych miejsc. Dzięki Internetowi zarówno dzieci, młodzież i dorośli zobaczyli że granice wieku nie mają znaczenia, razem się można świetnie bawić i poszerzać wiedzę.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki .

„Tydzień z Internetem 2012”to międzynarodowa akcja trwająca od 26 do 30 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. Na potrzeby kampanii zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób weźmie w niej udział w poszczególnych krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest już po raz drugi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2012” przeprowadzany jest pod hasłem aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.