Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do wysłuchania fragmentu książki „Hobbit czyli Tam i z powrotem”, w wykonaniu Marcela  ucznia z klasy 6 d ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi.

Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Sociery). John Ronald Reuel Tolkien urodził się 3 stycznia 1982 r. w Bloemfontein w Oranii, a zmarł 2 września 1973 r. Bournemouth. Był autorem wielu wierszy oraz powieści fantastycznych, a najbardziej znane z nich to „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz trylogii „Władca Pierścieni”.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena ma na celu promowanie życia i twórczości J.R.R. Tolkiena, poprzez czytanie fragmentów jego twórczości.

Serdecznie dziękujemy za przygotowany odczyt fragmentu książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem”  dyrekcji, wychowawcy oraz uczniowi z klasy 6 d Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi.