Spotkanie z młodym profesjonalistą

W dniu 05.12.2012 r. o godz. 11:00 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie młodzieży (Samorządowe Gimnazjum w Grabowie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi ) z młodym profesjonalistą Łukaszem Anwajlerem – twórcą aplikacji na telefony komórkowe dla firm z Polski, Szwajcarii i USA, organizatorem konferencji oraz młodym przedsiębiorcą.

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu “Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Młodzież, która w najbliższej przyszłości będzie musiała wybrać drogę zawodową miała okazję dowiedzieć się, jak planować swoją przyszłość, uwzględniając rolę nowych technologii.
Pierwszym punktem spotkania było powitanie i przedstawienie młodego profesjonalisty. Następnie w ramach rozgrzewki uczestnicy mieli za zadanie wykazać się kreatywnością. Przy okazji rozwinęliśmy swoją wiedzę na temat niektórych zawodów i dowiedzieliśmy się, np. kim jest rezydent a kim spedytor.

Punktem głównym spotkania było wystąpienie młodego profesjonalisty, który podkreślał jak ważną decyzją jest wybór profesji, w której spełnimy się zawodowo i która będzie naszą inspiracją. Następnie były pytania do pana Łukasza np. „Czy trudno było osiągnąć sukces?”, „ Jakie są plusy i minusy Pana pracy?” oraz „Ile Pan zarabia i czy to Pana satysfakcjonuje?” na które odpowiedz padła oczywista : „Apetyt rośnie w miarę jedzenia”.

Po wystąpieniu gościa uczestnicy wzięli udział w quizem wiedzy o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Następnie każdy uczestnik anonimowo napisał na karteczkach coś, co najbardziej go zainspirowało podczas spotkania.
(SG)