Spotkanie z Franciszkiem Jurgielewiczem

9 listopada z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie z Panem Franciszkiem Jurgielewiczem. Młodzież wysłuchała historii o ofiarności i waleczności Polaków, którzy niejednokrotnie w bratobójczej walce, wywalczyli nam wolność.

Druga część spotkania była o żołnierzach służących na misjach zagranicznych choćby o Afganistanie, Iraku i Kosowa. Prowadzący przybliżył wszystkim ideę misji, których był uczestnikiem ciekawie ilustrując swój wykład pokazem multimedialnym. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się jak naprawdę wygląda życie żołnierza na misji i uświadomić sobie jak ważna, ciężka jest służba i przede wszystkim pełna niebezpieczeństw.

Wszystkie działania w ramach obchodów Dni Niepodległości 2017 odbywały się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto, patronatem medialnym objęło Radio 5, goldap.info i goldap.org.pl.

Podczas wszystkich działań były rozdane kotyliony wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy “Słoneczny Dom” w Gołdapi.