Spotkanie miało żywy przebieg

Żywy przebieg miało spotkanie z księdzem-poetą Jerzym Sikorą zorganizowane przez pracowników Biblioteki Publicznej. Odbyło się we wtorek w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym z udziałem młodzieży licealnej, gimnazjalnej i osób starszych (ok. 110 uczestników).
Gość czytał nie tylko swoje utwory, ze swadą mówił o sensie tworzenia. Odpowiadał na pytania dotyczące twórczości, również na te bardziej osobiste.

Ks. dr Jerzy Sikora gościł w Gołdapi nie po raz pierwszy. Jest jednocześnie literaturoznawcą, nauczycielem akademickim i duszpasterzem środowisk twórczych.

Projekt „Pozytywnie zakręcone mole książkowe” w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” realizowanego przez Gołdapski Fundusz Lokalny.

Fot. Agnieszka Dziobkowska

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Banku BGŻ – Oddział w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.583c8952e74e18bd958d78a829f6b3b969ccdac0