Spotkanie autorskie – Cecylia Buczyńska-Buza 24.05.2010r.

Dnia 24 maja od godziny 12:00 odbyło się spotkanie autorskie Cecylii Buczyńskiej – Buza połączone z warsztatami malarskimi w Zespole Szkół Zawodowych zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi.
W spotkaniu udział wzięła młodzież, która bardzo chętnie zaangażowała się w malowanie na szkle.  Dla zachęty i odwagi malarka Cecylia Buczyńska – Buza namalowała początek obrazu, który młodzież z warsztatów miała za zadanie dokończyć.
Warsztaty były dla każdego, kto ma ochotę popróbować własnych sił w odwzorowywaniu rzeczywistości – martwa natura, bukiet kwiatów lub posiada wyobraźnię i chce malować.
W wielu osobach tkwią głęboko ukryte talenty o tym, żeby coś namalować dla przyjemności i bez oglądania się na tzw. sztukę profesjonalną, czyli po swojemu.
Wynikiem zakończenia warsztatów był wspólnie namalowany obraz, na którym znajdują się prace oraz podpisy malarki, pracownika Biblioteki Publicznej, nauczyciela obecnego na warsztatach oraz uczestników warsztatów.

(ur. 1.08. 1950r. w Burniszkach) – malarka.
Z wykształcenia technik rolnik, z zamiłowania pasjonatka natury i folkloru. Współtworząca i członkini działającego przy Domu Kultury w Gołdapi zespołu wokalnego “Zorza”.
Maluje na płótnie, desce, szkle użytkowym i ozdobnym, witrażowo, na ceramice. Używa technik klasycznych i mieszanych. Za swoją działalność artystyczną była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Prace znajdują się w zbiorach indywidualnych kolekcjonerów w Polsce i za granicą. Pod opieką Domu Kultury i Centrum Promocji Regionu Gołdap przyczynia się do promocji Gołdapi .
Zadebiutowała w 1981 roku indywidualną wystawą malarstwa zorganizowaną w Klubie Twórców Amatorów działającym przy Domu Kultury w Gołdapi. Potem były kolejne wystawy indywidualne i zbiorowe oraz plenery.