Na zdjęciu widzimy ustawione książki z okazji Dnia Kota, rolap biblioteczny oraz zdjęcie kota umieszczone w antyramie.

Spada na cztery łapy

W dniu dzisiejszym (17 lutego) Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Filia w Grabowie zorganizowały spotkania poświęcone obchodom Światowego Dnia Kota. W obu miejscach towarzyszyła temu wydarzeniu wystawa publikacji oraz kotów (figurek i maskotek). Do biblioteki na spotkanie przybyli uczniowie klasy IB ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wraz z wychowawcą panią Barbarą Hornostaj, a gośćmi specjalnymi były pani Małgorzata Waśkiewicz- Karpińska z przychodni weterynaryjnej
Ara- Vet oraz pani Żaneta Brodowska z kotką Kalą. Wszystkich przybyłych na spotkanie przywitała pani Agnieszka Dziobkowska dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

Pani Małgorzata opowiedziała dzieciom szczegółowo o pielęgnacji i chorobach jakie kotom towarzyszą. Dzieci miały możliwość zaobserwowania jak prawidłowo i jakimi narzędziami pielęgnuje się koty np. obcina się paznokcie. Panie zademonstrowały na kotce jak prawidłowo należy czesać pupila. Dzieci z dużym zainteresowanie słuchały oraz zadawały mnóstwo pytań, największą radością było pogłaskanie kotka.
Na koniec spotkania pani weterynarz rozdała dzieciom w prezencie adresówki dla pupili. Dzieci wraz z wychowawczynią zrobiły niespodziankę przynosząc smakołyki dla kotów w prezencie. Na koniec zrobiono wspólne zdjęcie.
Spotkanie w Fili w Grabowie odbyło się 16 lutego poświęcone było również kotom. Dzieci zapoznały się z historią święta, dowiedziały się o potrzebie niesienia pomocy kotom bezdomnym, ciekawostkach z życia kotów, wysłuchały opowieści „Dlaczego kot spada zawsze na cztery łapy” i wykonały kocie maski.
Spotkanie zakończyło się zabawą na świeżym powietrzu w kotka i myszkę.
Każdy kto w tym dniu odwiedził wypożyczalnie otrzymał zakładkę do książki– kota.
Dziękujemy wszystkim za aktywność w tym dniu.

spacer