Słuchowisko pt. „Świniopas” w SP2

W dzisiejsze przedpołudnie (25.03.2022 r.) Biblioteka Publiczna w Gołdapi w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi zorganizowała akcję czytelniczą Cała Polska czyta dzieciom. Z tej  okazji zostało zorganizowane słuchowisko, które przedstawili pani Izabela filc- Redlińska oraz Pan Jacek Filc –Nowakowski. Pani Izabela z zawodu dziennikarka przeczytała baśń  pt. „Świniopas” autorstwa Hansa Christiana Andersena, natomiast pan Jacek z zawodu rzeźbiarz zagrał na dziecięcym fortepianie, który zmodyfikował o metalowe linijki oraz piłę.

Aby wprowadzić uczestników spotkania w świat artystyczny została zorganizowana zabawa. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy, każda z grup musiała stworzyć rzeźbę: sikorek, konia, drzew i traktora. Po takiej zabawie nadszedł czas na odsłuchanie słuchowiska. Dzieci z bardzo dużym zaciekawieniem oglądali i słuchali taką niecodzienną formę odczytu baśni.

Na koniec dzieci otrzymały książki, które zakupiono w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w ramach Honorowego Patronatu Burmistrza.

Po tak ciekawym występie zrobione zostało wspólne zdjęcie. Na koniec dzieci mogły spróbować swoich sił i zagrać na instrumencie naszego gościa.

Akcja Cała Polska czyta dzieciom objęta jest Honorowym Patronatem Burmistrza Rafała Luto.