Przeżywają miłość, radość, smutek i żałobę

O tym, że ptaki przeżywają miłość, radość, smutek i żałobę, a nawet, że bywają złośliwe można dowiedzieć się z wystawy „Ptak też człowiek”, która ma miejsce w Bibliotece Publicznej dzięki gołdapiance Annie Pilarskiej.

Tytuł wystawy jest dosyć prowokacyjny, ale ptaki po prostu czują i odczuwają emocje w sposób rozmaity, co daje się zauważyć na pięknych fotografiach o wymiarach 120 na 85 cm.

Otwarcie odbyło się wczoraj w czytelni dla dzieci, zaś prezentacja znajduje się w dwóch miejscach – galerii biblioteki i galerii tzw. drugiego budynku muzeum.

Anna Pilarska pracuje w Stowarzyszeniu „Ptaki Polskie”, które prowadzi wiele działań na rzecz ochrony naszych skrzydlatych przyjaciół, ukończyła filologię angielską i amerykanistykę. O ptakach może mówić bez końca. Jednym z ostatnich działań, w którym uczestniczyła wraz ze swoim stowarzyszeniem jest akcja ratowania orlika grubodziobego. Nie uważa siebie za ornitologa choć wykazuje sporo wiedzy na ten temat.

Wystawa „Ptak też człowiek” po raz pierwszy prezentowana była kilka miesięcy temu w warszawskich „Złotych Tarasach”, otwarciu towarzyszył zespól jazzowy grający muzykę o ptakach. Kilka płytek z ta muzyką mogli otrzymać uczestnicy wczorajszego spotkania.

Gołdapska wystawa będzie czynna przez miesiąc.