Mikołaj w bibliotece

Mikołajki to czas radosny, pełen magii. Tego dnia można obdarować upominkiem każde dziecko, dorosłego a także osobę w potrzebie.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała „Spotkanie z Mikołajem”, na które przybył sam solenizant. W  spotkaniu udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej  nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi i Zespołu Placówek  Edukacyjno  – Wychowawczych w Gołdapi.

Podczas wizyty dzieci zapoznały się  z historią mikołaja oraz wysłuchały bajki pod tytułem „ Wyprawa Świętego Mikołaja”, którą odczytała pani Zofia Syperek, Radna Rady Miejskiej w Gołdapi. Dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymały prezenty od mikołaja i kosz owoców od lektora. Razem z mikołajem zatańczyliśmy, odśpiewaliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

W godzinach przedpołudniowych do Burmistrza Gołdapi Tomasza Rafała Luto udała się pani Dyrektor biblioteki wraz z dziećmi i mikołajem z podziękowaniami za wsparcie w postaci udzielonego patronatu i udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, dzięki której promowane jest czytelnictwo .

Popołudniu po raz kolejny przybył gość – święty mikołaj. Spotkanie zostało zorganizowane  dla dzieci i rodziców, które otrzymały bezpłatne wejściówki. Uczestnicy tego spotkania mieli możliwość zapoznania się z  „Wyprawą Świętego Mikołaja” odczytaną przez Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi Agnieszkę Dziobkowską. Wszyscy uczestnicy chętnie odpowiadali na zagadki o mikołaju i zimie. Mikołaj rozdał prezenty wszystkim dzieciom i dorosłym oraz zaprosił do wspólnego zdjęcia.