,,Mała książka- wielki człowiek”

Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz kolejny bierze udział w kampanii ,, Mała książka- wielki człowiek”.  Celem akcji jest rozpowszechnianie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu maluszkowi rozwijasz w nim umysł, emocje, zainteresowanie światem i kulturą.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie do naszej  biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej biblioteki w godzinach jej pracy i skorzystania z księgozbioru.

Na stole ułożone zostały miarka, naklejki, karta małego czytelnika, książka ,,Pierwsze czytanki dla…”, poradnik rodzicom ora na ścianie powieszony jest plakat wraz z certyfikatem.