Konkurs poetycki – podziękowania

Szanowni Państwo
       Z wdzięcznością, radością i zaskoczeniem przyjąłem informację o nagrodzie przyznanej mojej skromnej osobie w konkursie na wiersz o Gołdapi.
       Mam maleńką wiarę, że teksty, które pojawiły się na Konkursie upiększą rocznicę powstania Gołdapi i pozwolą inaczej spojrzeć na Wasze Piękne Miasto. Pozwolą spojrzeć przez pryzmat poetyckiej miary rzeczy, która nie ocenia i nie klasyfikuje świata. Tworzy jedynie klimat dla budowy metaforycznej wizji rzeczywistości. Wizja ta pomogą uporządkować rzeczywistości spojrzeć na nią z pewnego dystansu. Na ile ten dystans jest głęboki i potrzebny na tyle wierzymy w możliwość przemiany rzeczywistości w kierunku świata oswojonego i przyjaznego.
       Jeszcze raz dziękuje Organizatorom i Wysokiemu Jury za umożliwienie przeżycia chwili wzruszenia i dołożenia maleńkiej cegiełki do promocji Gołdapi.

Pozdrawiam Arkadiusz Stosur


 Kotyle, dn. 17 maja 2010r.

Szanowni Państwo,
             Chciałabym wyrazić podziękowanie organizatorom konkursu “Wiersz o Gołdapi” Bibliotece Publicznej, jak również Jurorom tego konkursu. Moja radość jest tym większa, że dostrzeżono wiersz osoby nie związanej z regionem.
             Zdaję sobie sprawę, że każda nagroda zobowiązuje-a poezja nie powinna być jedynie grą słowem, dlatego mam nadzieję, że w przyszłości będę miała okazję przekonać się o urodzie Waszego miasta.

Jadwiga Grabarz