Koncert ukraińskich zespołów

2 października w godzinach popołudniowych społeczność lokalna spotkała się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi aby wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu ukraińskich zespołów ZOREPAD i dziecięcy NADIJA z Bań Mazurskich. Utwory wykonane były w języku ukraińskim ale również i polskim.
Biblioteka stawia na nowe wyzwania do których należy podejmowanie działań związanych z wielokulturowością ale również integrację społeczeństwa do której należą również mniejszości narodowe, etniczne, religijne czy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Muzyka ma ogromne właściwości bo przecież „łagodzi obyczaje”. Placówka biblioteczna to obecnie miejsce gdzie można wypożyczać i czytać książki i prasę ale również pograć w gry, wypożyczyć film czy audiobook, spotkać się w Dyskusyjnym Klubie Książki oraz wiele innych nowych form które proponuje. Koncert jest jednym z innowacyjnych działań, które biblioteka zrealizowała w ramach projektu „Strefy Innowacji”. Publiczność bawiła się doskonale dziękując artystom za koncert owacjami na stojąco.
Dzięki lokalnej współpracy z Domem Kultury w Gołdapi biblioteka miała możliwość wypożyczenia sprzętu nagłaśniającego za co bardzo dziękujemy.

(Opublikowany 15.10.2015 http://www.goldap.info)


STREFA_INNOWACJI_logoexlibrisfrsi-logo

 
 
 
 
 
 

NADIJA:

ZOREPAD: