Ferie w bibliotece – podsumowanie

„Ferie w bibliotece”

          Organizowanie ferii w Bibliotece Publicznej stało się już coroczną tradycją. Również w tym roku dzieci w wieku 5-9 lat mogły ciekawie spędzić wolny czas. Przez dwa tygodnie w godzinach 10 – 12 odbywały się zajęcie, w których każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.
Wszystkie spotkania były wypełnione zabawą o którą w ferie właśnie chodzi. Zajęcia były bardzo dobrze zaplanowane. Nawet nie było mowy, aby dziecko zaznało nudy. Największą popularność zdobyło wspólne śpiewanie, które było możliwe dzięki zakupionemu sprzętowi w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Dzieci mogły poczuć się jak na prawdziwej scenie estradowej. Na początku uczestnicy tremowali się wystąpieniem, ale po jakimś czasie zorientowały się jaka to wspaniała zabawa. Wszystkie dzieci były zadowolone i zawsze uśmiechnięte.
Uczestnicy zajęć wybrali się również do kina KULTURA na film pt: „Zemsta futrzaków”, który okazał się bardzo zabawną i pouczającą komedią. Na zakończenie ferii rozstrzygnięty został konkurs w zbieraniu nakrętek, który zwyciężyła Zuzanna Symko, drugie miejsce Gabrysia Rogowska, trzecie Julia i Kinga Mentel oraz czwarte Paulina Komorowska.

Program zajęć:

24. 01 – Robimy śmieszne eskimoski z papieru.
25.01 – Z kółek można zrobić wszystko
26.01 – Robimy śmiesznego bałwanka
27.01 – Zabawy ruchowe i gry planszowe
28.01 – Dzień z komputerem- gry komputerowe i internetowe
31.01 – Zajęcia muzyczne – karaoke
01.02 – Walentynki już blisko – robimy walentynkę
02.02 – Kłaczki dziwaczki – śmieszne pompony z oczkami
03.02 – Kino – idziemy na film „Zemsta futrzaków”
04.02 – Pożegnanie ferii – wspólne gry planszowe