Europejskich Dni Dziedzictwa w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz kolejny włączyła się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. W tym roku jubileuszowa 30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”!

W sobotę 10 września w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M.M. Ratasiewicza” II Budynek Muzealny odbyło się spotkanie z Panią Zofia Nawrocką. Filatelistka opowiedziała o swojej pasji do znaczków pocztowych. Pani Zofia obecnie mieszkanka Gołdapi,  cale życie poświęciła znaczkom, część tej kolekcji można oglądać do końca września w Izbie Regionalnej.

W najbliższym czasie w Izbie Regionalnej będą odbywać się lekcje muzealne dla uczniów gołdapskich szkół, które poprowadzi Pani Zofia Nawrocka, aby zaszczepić w młodzieży pasje kolekcjonerskie.

Wystawa została przedłużona do końca września 2022 r.

Serdecznie zapraszamy.