Ekologiczne spotkanie w bibliotece

23 lutego Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedzili uczniowie kl. Ia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gołdapi z wychowawczynią Aliną Oleszczuk. Dzieci dowiedziały się od pań bibliotekarek, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachować i skąd się biorą książki w bibliotece. Wędrując między regałami miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór. W nagrodę za dobre zachowanie pani bibliotekarka przeczytała fragmenty książek „Ekoświrek czyli bajka ekologiczna”. Bajka opowiada o ekologii, recyklingu i dlaczego należy segregować śmieci.

Dzieci miały możliwość po raz pierwszy uczestniczyć w zajęciach z kodowania. Zajęcia były odpowiednio dostosowane do wiedzy i umiejętności. Po chwili wprowadzenia widać było jak dzieci poprzez zabawę zdobywały nowe umiejętności. Na zakończenie zajęć dzieci zapytały o kontynuację, dlatego już 15 marca spotkamy się ponownie.

W podziękowaniu za wizytę dzieci wraz z wychowawczynią podarowały bibliotece książki pt. „Ślady i tropy zwierząt leśnych”.