Autorka książek - Agnieszka Lingas-Łoniewska

Dzień pisarzy i pisarek w bibliotece

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Gołdapi gościła przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „U Kubusia Puchatka” w Gołdapi. Dzieci dowiedziały się kim jest pisarz i czym się zajmuje. Podczas zajęć uczestnicy poznali etapy powstawania książki, czyli od pisarza do czytelnika.

W tym dniu przybyły również klasy drugie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi. Dzieci zdobyły informacje na temat funkcjonowania biblioteki oraz zapoznały się z księgozbiorem. Dodatkową atrakcją w naszej wypożyczalni dla dzieci jest wystawa z okazji Dnia Dinozaura pt. „W świecie dinozaurów”, którą uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli.

Szczególnym gościem w tym dniu była autorka wielu poczytnych książek pani Agnieszka Lingas-Łoniewska. Podczas spotkania on-line pisarka przedstawiła fragment swojej nowej powieści pt. „Śniadanie z Arsenem”, której akcja toczy się w Gołdapi. Nagranie ze spotkania można obejrzeć na Facebooku naszej biblioteki.

Wszystkim ludziom pióra życzymy nieustającej weny twórczej oraz wielu bestsellerów.

spacer