Dzień Książki dla Dzieci

Każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W obchody włączyła się także Biblioteka Publiczna w Gołdapi. W ramach tego święta połączonego z akcją Cała Polska czyta dzieciom odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie kl. I b i I c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi wraz z wychowawczyniami. Dzień Książki dla Dzieci wiąże się z postacią H.Ch. Andersena, dlatego na spotkaniu nie mogło zabraknąć jego baśni.

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi pan Marcin Białous przeczytał bajkę „Brzydkie kaczątko”. Następnie pani psycholog Katarzyna Wróbel przeprowadziła dyskusję na jej temat. Dzieci doszły do wniosku, że losy młodego łabędzia uczą, by nie oceniać innych wyłącznie po wyglądzie zewnętrznym, ubiorze czy bogactwie. Nie powinniśmy krzywdzić brzydkich, biednych i szarych ludzi, ale dać im szansę na to, by mogli stać się szczęśliwi i wartościowi.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało naklejkę z Brzydkim Kaczątkiem i misia z logo akcji. Cała Polska czyta dzieciom odbywa się w ramach Patronatu Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto.