,,Dzień Czerwonego Kapturka” w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Gołdapi 17 lipca 2021 r. zaprosiła najmłodszych do wypożyczalni dla dzieci, gdzie odbył się warsztat plastyczny z okazji zbliżającego się “Dnia Czerwonego Kapturka”.

Czerwony Kapturek to baśniowa postać, mała dziewczynka nosząca czerwone nakrycie głowy, wywodząca się z baśni ludowych, a opisana po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta w 1697 roku w książce pt. “Bajki Babci Gąski”.

Przedszkolaki wysłuchały bajki o “Czerwonym Kapturku” odczytaną przez Panią bibliotekarkę po czym nasz zaproszony gość oficer prasowy mł. asp. Anna Barszczewska z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wytłumaczyła dzieciom w jaki sposób trzeba zachowywać się wobec osób nieznajomych, co może im grozić i jak tego uniknąć. Bajka ma na celu uwrażliwienie dzieci na kontakty z obcymi osobami.
Następnie wspólnie z dziećmi odgadywaliśmy zagadki związane z Czerwonym Kapturkiem. Uczestnicy bardzo szybko i sprawnie odpowiadali na pytania za które zostali nagrodzeni słodką niespodzianką. Na zakończenie naszego spotkania z przygotowanych elementów dzieci wykonały “Czerwonego Kapturka”.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi dziękuje wszystkim za przybycie jak i wspaniałą zabawę. Był to znakomity pomysł na zainteresowanie najmłodszych literaturą i zachęceniem dzieci do czytania książek.