Druga edycja wojskowej gali sportów walki „Walkę Mamy We Krwi”

31 maja (wtorek) w Gołdapi wraca projekt „Walkę Mamy We Krwi” – to druga edycja gali, która stanowi finał turniejowego formatu mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie o puchar MON.

Gala odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi (Partyzantów 31). Start od godz. 20 –  transmisja na żywo w TVP SPORT (oraz na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej).

https://www.youtube.com/watch?v=VFm23uerX4s

Karta walk to 8 pojedynków wojskowego MMA. Najlepsi z najlepszych w swoich kategoriach wagowych zmierzą się o pas mistrza Wojska Polskiego. By dojść do tego momentu musieli pokonać wszystkich przeciwników podczas pierwszej części turnieju w „mecce” walki w bliskim kontakcie, czyli na wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych. Teraz czas na finały. Dodatkowo – walka specjalna! – 4-rundowy pojedynek bokserski. Będą mocne uderzenia i grzmoty. Walkę Mamy We Krwi!

Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik wojskowy „Zostań Żołnierzem RP” – na placu przy OSiR (Partyzantów 31) – pod przewodnictwem 16. Dywizji Zmechanizowanej. Zapraszamy od godz. 13:00. Zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zorganizujemy treningi ze znanymi sportowcami – będą sporty walki i nie tylko. Najmłodsi będą się mogli sprawdzić na torze przeszkód. Będą prezentacje sprzętu wojskowego oraz koncerty i występy. Będzie można poznać wojsko i samych żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz poczęstować się prawdziwą wojskową grochówką.

Na miejscu będzie też punkt promocyjno-informacyjny, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. To nie wszystko. Na miejscu można będzie także wypełnić wniosek o powołanie.

Organizatorem tegorocznej gali jest 18. Dywizja Zmechanizowana we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Gołdapi Tomasza Rafała Luto.