Dni Gołdapi 2012

W sobotę 21 lipca o 10.00 na Targowisku Miejskim zebrała się duża liczba dzieci aby wziąć udział w konkursach, zawodach, grach i karaoke zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi. Na początek zostały pomalowane dzieci kredkami i zostali poczęstowani cukiereczkami. Na dzieci czekało karaoke i wszystkie miały możliwość śpiewania ulubionych piosenek co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Pierwszy konkurs pt. „Kolorowe kartki” wygrali:
I miejsce Gabriela Sądowska
II miejsce Katarzyna Brejnak
III miejsce Natalia Olesińska

W konkurencji „Jedzenie jogurtu na czas” zwyciężyli:
I miejsce Rozalia Dziekońska i Anna Dziekońska
II miejsce Patryk Tomaszuk i Dawid Szlempo
III miejsce Katarzyna Brejnak i Damian Wesołowski

Trzecim konkursem pt. ”Jedzenie jabłka na czas” zwyciężyli:
I miejsce Patryk Bańka
II miejsce Kacper Jabłoński
III miejsce Patryk Krusiński

Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały nagrody i słodycze. Zwycięzcy oprócz nagród i słodyczy oczywiści otrzymali dyplomy.
Ponadto dzieci brały udział w przeciąganiu liny, gdzie w konkurencji chłopcy i dziewczęta wygrali chłopcy, oczywiście w przeciąganiu liny dzieci siłowały się również z rodzicami i oczywiście rodzice przegrali. Ogromnym zainteresowanie cieszyły się bańki mydlane, które dzieci mogły robić do końca zaplanowanych zabaw. W międzyczasie maluchy bawiły się kolorowa płachtą bardzo mocno utrzymując w swoim kolorze piłeczkę. Grupka dzieci które chciały same bawić się miały do dyspozycji hula-hop, skakanki, gumę do grania i piłki.
Na stoliku biblioteka miała przygotowane dokumenty życia społecznego zachęcając gołdapian i turystów do odwiedzin biblioteki, gdyż placówka oprócz szeregu działań kulturalno-oświatowych, gromadzenia księgozbioru jest w posiadaniu i rozwija dział zbiorów specjalnych gdzie gromadzone są m.in. DŻS (zdjęcia, ulotki, plakaty, zaproszenia itd. dotyczące życia miasta i naszego regionu).
Do końca imprezy przygotowanej dla dzieci było karaoke. Przewidziane były jeszcze dwie zabawy ale niestety aura przeszkodziła w ich realizacji. W Dniach Gołdapi udział wzięło ponad 80 dzieci. Impreza trwała do godziny 13.00.