DKK – „Jest to moje dzieciństwo”

W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbywają się cyklicznie spotkania w ramach DKK(Dyskusyjnego Klubu Książki) tak było i wczoraj (06.06. 2011 r.) w naszym klubie odbyła się rozmowa dotycząca twórczości, która od nie dawna się ujawniła.
Zajęliśmy się twórczością Marii Krajewskiej jest to gołdapianka, która do tej pory swoje wiersze pisała do szuflady jednak za namową córek odważyła się pokazać je na początku emerytowanej pani profesor od języka polskiego, później miała swój wieczorek poetycki, a kolejnym etapem ukazywania tego co napisała był konkurs literacki zorganizowany przez naszą Bibliotekę, gdzie komisja oceniła jej wiersze na miejscu II. Nasza Biblioteka przystąpiła do projektu „Literacki atlas Polski”, gdzie również zajęliśmy się rozpropagowaniem twórczości pani Marii. Dziś właśnie nasi klubowicze dowiedzieli się o twórczości znacznie więcej, gdyż mieli możliwość odsłuchania odczytu wierszy i później każdy z nas mógł sam ustosunkować się do tekstów.
„Jest to moje dzieciństwo”- powiedziała jedna z klubowiczek. Pozostaliśmy z miłymi odczuciami czytając wiersze Marii Krajewskiej.
Tak miłym gołdapskim akcentem zakończyliśmy pracę w DKK, gdyż kolejne spotkanie dopiero po wakacjach, na które serdecznie zapraszamy. Termin podamy bliżej spotkania.