Dbam o swoje bezpieczeństwo – Roztrzygnięcie konkursu

W czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Gołdapi 14 maja 2013 o 11.00 został rozstrzygnięty na etapie powiatowym konkurs plastyczny „Dbam o swoje bezpieczeństwo” organizowanego przez Szkolę Podstawową nr 30 w Olsztynie i Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Do konkursu przystąpiło z powiatu gołdapskiego 6 szkół podstawowych : Grabowo, Galwiecie, Lisy, Żytkiejmy, Boćwinka i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gołdapi. Po eliminacjach powiatowych do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się po trzy wybrane prace z każdej kategorii wiekowej.
Komisja powołana do oceny prac plastycznych nadesłanych ze szkół podstawowych powiatu gołdapskiego, wybrała prace, które trafią do etapu wojewódzkiego. Spośród 52 nadesłanych na konkurs „DBAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO” prac komisja w składzie: asp. Marta Andruczyk, sierż. Anna Barszczewska i asp. sztab. Ryszard Antolak) nagrodziło dziewięcioro uczestników w kategoriach od I do III klasy. Celem konkursu jest rozwijanie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, podkreślanie znajomości przepisów, oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zwycięskie rysunki zostaną przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i będą brały udział w etapie wojewódzkim, którego wyniki zostaną ogłoszone 14 czerwca 2013 roku.
Rozstrzygnięcie konkursu prowadziła asp. Marta Andruczyk. Dyplomy wręczył zastępca komendanta mł. inspektor Ryszard Stemplewski, nagrody ufundowała firma budowlana państwa Słowikowskich w imieniu sponsora na spotkanie przybył i nagrody dla zwycięzców wręczył przedstawiciel sponsora Tomasz Słowikowski.

Zwycięzcami w kategoriach klas I, II, III na etapie powiatowym zostali:

Klasa I:

1. Daria Krynicka – Szkoła Podstawowa w Galwieciach
2. Zuzanna Derek – Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach
3. Filip Tylman – Szkoła Podstawowa w Grabowie

w kategorii klas II:

1. Izabela Karbowska – Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach
2. Oliwia Beczkowska – Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach
3. Aleksandra Kożak – Szkoła Podstawowa w Lisach

w kategorii klas III:

1. Aleksandra Karbowska – Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach
2. Szymon Gromko – Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach
3. Laura Bandysz – Szkoła Podstawowa w Galwieciach