„Cała Polska czyta dzieciom” w SP nr 5 w Gołdapi

Czytanie ma ogromne znaczenie dla rozwoju człowieka: rozwija  wyobraźnię, wzbogaca język i wiedzę, poprawia koncentrację, rozwija  logiczne myślenie, uspołecznia. W dodatku jest bardzo, bardzo  przyjemne. Najlepszy komputer nie jest w stanie zastąpić książki!

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w piątkowe przedpołudnie Dyrekcja i pracownicy Biblioteki Publicznej w Gołdapi odwiedzili dzieci z klas 0,,b’’ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi. Bajki pt. „ Skąpiec’’ i ,,Lis i kruk’’ przeczytała dzieciom pani Edyta Białek Skarbnik Gminy Gołdap. Dzieci dowiedziały się również czym zajmuje się skarbnik. Wszystkie maluchy były zasłuchane i skupione .

Po przeczytaniu bajek, każde dziecko otrzymało gołdapskie puzzle, przygotowane właśnie w na tę okazję. Na zakończenie spotkania zrobiono wspólne zdjęcie.

Dziękujemy pani Bożenie Kalinowskiej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi jak i pani wychowawczyni Ewie Żamojtuk za współpracę i miłe przyjęcie.

Cała Polska czyta dzieciom odbywa się w ramach Patronatu Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto.