Biblioteka Publiczna w Gołdapi inicjuje kampanię ,,Narodowe Czytanie”

W związku ze zbliżającym się terminem akcji ogólnopolskiej ,,Narodowe Czytanie”, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zrealizowała spoty i filmy we współpracy z 15. Gołdapskim Pułkiem Przeciwlotniczym dotyczące 44 tekstów Antologii Niepodległości. Do tych lektur gorąco zachęca para prezydencka. W liście Prezydent RP Andrzej Duda napisał: ,,Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi. […] Zachęcam jednocześnie do czytania Antologii Niepodległości, przygotowanej z myślą o tym jubileuszowym roku. Prezentuje ona powstałe na przestrzeni wielu wieków utwory, zaliczane do kanonu polskiej literatury patriotycznej. Ufam, że wraz z Narodowym Czytaniem stanie się inspiracją do podejmowania wciąż na nowo debaty o sprawach Ojczyzny, o dawnej i o przyszłej Rzeczypospolitej”

W spotach i filmach występują osoby publiczne znane mieszkańcom powiatu gołdapskiego, m.in. włodarze miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, placówek użyteczności publicznej, fundacji, proboszczowie parafii, służby mundurowe.

14 sierpnia br. pojawi się pierwszy spot zapowiadający listę Antologii Niepodległości. W następnych dniach do  6 września br. – kolejne spoty i filmy. Będą one dostępne na stronach: biblioteki  bpgoldap.pl oraz na bibliotecznym facebooku,  goldap.org.pl, goldap.info, goldap.pl, jednostek organizacyjnych gminy i powiatu.  Zapraszamy do obejrzenia.

Finałem kampanii będzie ,,Narodowe Czytanie”, które odbędzie się  7 września br. na terenie 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi serdecznie dziękuje osobom za pomoc i wsparcie przy realizacji kampanii filmowej ,,Narodowe Czytanie”.