ART-RE – “O dwóch takich co ukradli księżyc”

Kolejne przedstawienie grupy teatralnej Art-Re z Krakowa odbyło się 13 kwietnia 2011 r. w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Tym razem na widowni zasiedli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jabłońskich i Galwieciach poznali bardzo ciekawą bajkę “O dwóch takich co ukradli księżyc” – muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego. Akcja toczy się wokół przygód słynnych bliźniaków, Jacka i Placka. W przedstawieniu wystąpiły również takie postacie jak Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka i Gospodyni. Aktorzy przenieśli dzieci, w piękny bajkowy świat, stworzony dzięki cztero-planowej scenografii, realistycznym strojom i rekwizytom.
Przedstawienie było pełne niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Sami widzowie również w aktywny sposób uczestniczyli w przedstawieniu. Dzieci nauczyły się, że pomoc rodzicom jest bardzo ważna oraz poznały znaczenie słynnego przysłowia : „bez pracy nie ma kołaczy”. Mimo tego, że tak dawno wymyślone przysłowie, to bez wątpienia nadal jest ono aktualne. Gdy na coś nie zapracujemy- po prostu tego nie otrzymamy.
Przedstawienie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń artystycznych. A dzieci miały ogromną frajdę biorąc udział w spektaklu u boku aktorów.(SG)