Alkoholizm jest chorobą duszy – spotkanie z Adamem Andryszczykiem

Spotkanie na temat nałogów – uzależnień odbyło się 9 kwietnia br. w Czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej. Udało się je zorganizować dzięki środkom pozyskanym z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień.
Uzależnienie (nałóg) – to silne pragnienie zażywania konkretnych środków, bądź wykonywania jakiejś czynności. Rodzajów uzależnień jest wiele: alkohol, narkotyki, leki, hazard, papierosy, komputer i wiele innych.
To choroba, która utrudnia prawidłowe funkcjonowanie psychiczne, fizyczne i społeczne. Osoba uzależniona najczęściej nie zdaje sobie sprawy ze swojego nałogu, który przynosi wiele szkód. Powoduje koncentrację na wykonywaniu jakiejś czynności bądź zażywaniu konkretnego środka. Wpływa też negatywnie na zdrowie psychiczne jak i fizyczne.
O tym również opowiadał na spotkaniu z młodzieżą gimnazjalną Adam Andryszczyk – poeta, kompozytor, piosenkarz i animator kultury.
Według Adama Andryszczyka alkoholizm to choroba duszy – bierze się z niezaspokojenia swoich potrzeb. Między opowieściami z własnego doświadczenia z alkoholem gość wykonał kilka  piosenek  m.in “Majówka”.