60-lecie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie 25 maja 2011 obchodziła jubileusz 60-lecia działalności. Uroczysta gala miała miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Na uroczystość przybyli bibliotekarze z bibliotek publicznych z województwa warmińsko-mazurskiego podległe pod WBP w Olsztynie.
W obchodach wzięła udział Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi Maria Andrzejczuk, która w imieniu własnym jak również bibliotekarzy z bibliotek powiatu gołdapskiego złożyła na ręce Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Andrzeja Marcinkiewicza życzenia oraz prezent podkreślający motyw regionu gołdapskiego .

Olsztyńska biblioteka publiczna jest jedną z lepiej funkcjonujących w Polsce. Jest nowoczesna i prowadzi zinformatyzowaną obsługę. W takiej bibliotece można zamawiać książki i przedłużać czas wypożyczenia poprzez e-mail. Księgozbiór zawiera zbiory zarówno literatury popularnej, naukowej, jak i fachowej. Z okazji jubileuszu została zorganizowana wystawa w holu WBP pod hasłem „60 stron Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emilii Sukertowej–Biedrawiny w Olsztynie”. Ukazała się również publikacja pod tym samym tytułem.

Z okazji 60-lecia WBP w Olsztynie prezydent RP, Bronisław Komorowski odznaczył 20 pracowników biblioteki Medalami za Długoletnią Służbę (8 złotymi, 8 srebrnymi i 4 brązowymi). Otrzymali je z rąk wicewojewody warmińsko-mazurskiego, Jana Maścianicy.