440-lecie nadania praw miejskich Gołdapi i Tydzień Bibliotek

Przy okazji uroczystości, związanych z obchodami 440- lecia nadania praw miejskich Gołdapi i trwającego Tygodnia Bibliotek pracownicy Biblioteki Publicznej w Gołdapi zorganizowali 13 maja spotkanie bibliotekarzy województwa warmińsko-mazurskiego. Hasłem wiodącym związanym z przypadającym Tygodniem Bibliotek w 2010 roku ogłoszonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest : „BIBLIOTEKA – SŁOWA, DŹWIĘKI, OBRAZY”. Do Biblioteki Publicznej  przyjechali przedstawiciele  z bardzo wielu bibliotek w województwie warmińsko-mazurskim oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu a także prezes Centrum Aktywności Lokalnej Bohdan Skrzypczak oraz prezes Polskiego Związku Bibliotek Jan Krajewski. Na spotkaniu bardzo ważną sprawą było podkreślenia roli biblioteki w społeczeństwie – sukcesy, osiągnięcia ale również problemy i porażki.
Z zainteresowaniem goście obejrzeli grupa teatralną Domu Kultury w Gołdapi pod kierunkiem Beaty Otto, która wystawiła spektakl z fragmentami “Pamiętników Adama i Ewy” Marka Twaina. Na scenie wystąpili także uczennice Szkoły Muzycznej w Gołdapi, które zaprezentowały umiejętność gry na fortepianie.
Zaproszeni goście mogli zwiedzić bibliotekę, wymienić poglądy, porozmawiać a także zapoznać się z prezentacją dotyczącą historii biblioteki i miasta od 1946 roku.
Z okazji obchodzonych uroczystości  w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się  spotkania autorskie, konkursy, wystawa pod hasłem :  „Naukowcy i artyści gołdapianie  z urodzenia czy wyboru”.