Pokój nr 10

tel. 87 615 48 69

mł. bibliotekarz – Elżbieta Jabłońska

e-mail:

Wypożyczalnia czynna w godzinach:

Wtorek     1000 – 1800
Środa       1000 – 1800
Czwartek  1000 – 1800
Piątek        800 – 1600
Sobota      800 – 1400

Zasady korzystania z Wypożyczalni dla dorosłych określa regulamin Wypożyczalni m.in:

Zasady ogólne :

  • Aby zapisać się do Wypożyczalni wystarczy dowód osobisty lub legitymacja szkolna.
  • Czytelników spoza miasta i gminy Gołdap za wypożyczone książki obowiązują kaucje zwrotne w wysokości 50 zł. Książki szczególnie cenne są wyceniane indywidualnie przez bibliotekarza.
  • Za zniszczoną lub zagubioną książkę należy po uzgodnieniu z bibliotekarzem odkupić nową. Szczegóły w regulaminie.

Wypożyczalnia gromadzi zbiory ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz literaturę piękną dla dorosłych, księgozbiór liczy około 22 327 woluminów.

Najliczniejszą grupę naszych czytelników stanowią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci, stąd w naszych zbiorach przewaga literatury niebeletrystycznej. W miarę naszych możliwości finansowych gromadzimy książki z popularnych kierunków studiów m.in ekonomii, prawa, psychologii itd. Licealistom zapewniamy pełny zakres lektur szkolnych oraz innych poszukiwanych pozycji i opracowań.

Do biblioteki zapraszamy również czytelników zainteresowanych literatura piękną, posiadamy liczny księgozbiór klasyki polskiej i obcej, dbamy również o to aby w naszych zbiorach nie zabrakło aktualnie wydanych interesujących tytułów.
W Wypożyczalni czytelnicy mogą samodzielnie dokonywać wyboru książek korzystając z baz komputerowych MAK, MAK+. Udostępniamy dwa stanowiska komputerowe, Program biblioteczny MAK I MAK+ umożliwia wyszukanie pozycji wg: autora, tytułu lub hasła przedmiotowego.

Proponujemy książki: obyczajowe i sensacyjne, świat romansów i krwawe kryminały, fantazje i horror, fantastykę i historie niewiarygodne, biografie i autobiografie, książki naukowe i popularnonaukowe, lektury do szkół średnich oraz opracowania dla mniej i i bardziej ambitnych.