Wernisaż wystawy zdrowie i higiena

Dnia 16 września 2023 roku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w otwarciu wyjątkowej wystawy zatytułowanej „Zdrowie i Higiena w Dawnych Gdańsku”. Kuratorskie oprowadzenie zapewniła Agnieszka Ruta- Dział Zbiorów Gdańskich Muzeum Archeologicznego w  Gdańsku oraz Barbara Babińska Główny Inwentaryzator Zbiorów w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi, a wystawa została wypożyczona  z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Podczas wernisażu przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni, aby poznać fascynującą historię zdrowia i utrzymaniu higieny w dawnych czasach.
Wystawa prezentuje ponad 200 zabytków pochodzących z okresu od XIV wieku do czasów nowożytnych, prezentujemy unikalne artefakty ,ilustracje oraz film, które odsłaniają przed nami nie tylko wygląd i funkcje przedmiotów codziennego użytku, ale także dają wgląd w ówczesne przekonania na temat zdrowia. Możemy zobaczyć, jakie narzędzia były używane w medycynie oraz jakie były standardy higieny.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy serdecznie do zwiedzania ekspozycji, która jest dostępna do 31.01.2024r w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M.M. Ratasiewicza”. To wspaniała okazja do zgłębienia wiedzy o  historii oraz zrozumienia, jak wiele się zmieniło w kwestii zdrowia i higieny od tamtych czasów. Dziękujemy i zapraszamy!

https://bpgoldap.pl/zywe-dziedzictwo-tradycje-od-pokolen/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *