Wernisaż wystawy „Indygo, ultramaryna, żółć i czerwień”

W dniu 5 sierpnia w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M.M. Ratasiewicza” odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac małżeństwa Doroty i Bernarda Nowosadów.
Na wernisażu można było podziwiać zarówno prace pani Doroty, jak również jej męża, Bernarda Nowosad.
Wystawa składa się z przedmiotów nawiązujących do syntetycznie i symbolicznie potraktowanych sylwetek człowieka.  W skład wchodzi 12 obiektów o wysokości około 180 cm i mniejszych około 40 cm. Postaci wykonane są z 200-letniego rozbiórkowego drewna, blach i gwoździ. Figury są polichromowane.Koloryt obiektów nawiązuje do naturalnych Indygo, ultramaryna, żółć i czerwień pigmentów tzw. Indygo, ultramaryna, żółć i czerwień. Uzupełnieniem do rzeźb są fotografie z podróży autorów.
Działalność kulturalna Biblioteki ciągle się rozwija a wraz z nią plany kolejnych wystaw, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy mieszkańców do izby regionalnej. Ekspozycja czynna od 3 do 31 sierpnia 2021 r. w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M.M. Ratasiewicza”, w II budynku muzealnym przy ul. Kościuszki 30 A, w dniach czwartek – piątek 10:00 – 18:00.
Inne terminy zwiedzania do uzgodnienia pod nr tel. 87 615 05 45.
Serdecznie zapraszamy!