Ważne i trudne damsko-męskie tematy

Jesień kojarzy się nam z nostalgią, ale też z babim latem. Aurę minionego poniedziałku zdecydowanie można było określić jako to drugie, które również pasowało do atmosfery i okoliczności, jakie powstały za sprawą kolejnego Teatru przy stoliku, który odbył się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Zgromadzone osoby miały możliwość wysłuchania sztuki Murraya F. Schisgala pt.: „Spróbujmy jeszcze raz”, którą zaprezentowali aktorzy Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski. W spektakl wprowadziła oraz o kulisach powstawania i realizacji sztuki opowiedziała Elżbieta Lenkiewicz.

Tekst Murraya F. Schisgala to światowy hit komediowy, napisany przez autora niezapominanego filmu Tootsie (z Dustinem Hoffmanem w roli głównej). Spektakl obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi, poruszając jednocześnie ważne i trudne damsko-męskie tematy.

Teatr przy stoliku to teatr bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych, ale za to z pełną aktorską interpretacją. Swoją znakomitą grą aktorzy dostarczyli publiczności dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Teatr przy stoliku odbył się w ramach realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi projektu BLISKO pod nazwą „SPOTKAJmy się w bibliotece”.

 „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

@NPRCz2.0
@Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
@Narodowe Centrum Kultury

#wydarzeniaGołdap
#BLISKOBibliotekaPublicznawGołdapi