Wakacje w bibliotece – zakończenie

W dniu 18 sierpnia uczestnicy wakacyjnych zajęć w bibliotece pożegnali wakacje. W ciągu 5 tygodni zorganizowano 19 spotkań, w których każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Uczestnicy letnich spotkań w bibliotece mieli okazję twórczo spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a przy tym dobrze się bawić. W naszych spotkaniach chętnie uczestniczyli zaproszeni goście. W pierwszym tygodniu zajęć w ramach „Wakacji w bibliotece” uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, spotkaniu z Panią Zofią Błaszczyk, warsztatach z podstaw programowania oraz zbiórce z harcerzami XI Gołdapskiej Drużyny Harcerzy Leśnych prowadzonych przez druha Andrzeja Życzkowskiego w Leśnictwie Kumiecie. Kolejny tydzień to wspólne granie w gry planszowe, warsztaty rękodzieła. Byliśmy również w lesie Kumiecie , gdzie uczestniczyliśmy w edukacyjnej grze terenowej „Drzewo Lasu Kumiecie” oraz spotkaniu ze studentem, który przybliżył nam ekonomię. Następny tydzień rozpoczęliśmy zajęciami plastycznymi oraz malowaniem chust z jedwabiu. Kolejne dni były również ciekawe, odbyła się między innymi pogadanka ze studentem ekonomii Michałem Brodowskim o tym co każdy lubi, czyli o pieniądzach – czy są nam potrzebne?, spotkanie z policjantką asp. sztab. Martą Andruczyk o bezpiecznym wypoczynku oraz ogłoszenie konkursu plastycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, z panią Agnieszką Zarzycką – psycholog z Ośrodka Pomocy Społecznej, która przybliżyła nam pojęcie asertywności, oraz z Marcinem Białousem dyrektor z Środowiskowego Domu Samopomocy, który przeczytał nam bajki.

W uroczystym zakończeniu „Wakacji w bibliotece” połączonym ze słodkim poczęstunkiem, rozdaniem dyplomów, karaoke oraz wręczeniem nagród zwycięzcom konkursu plastycznego „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” brali udział uczestnicy spotkań, rodzice oraz zaproszeni goście.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece i zapraszamy na kolejne.