Urodziny swe król Ajnów skończył świętować, projekt czas podsumować

Biblioteka Publiczna w Gołdapi pozyskała dofinansowanie w kwocie 15 tysięcy złotych na realizację działań w konkursie grantowym „Dzieci Kapitana Nemo”.
W dniu 5 listopada 2021r. uroczyście obchodziliśmy w naszej bibliotece 155 rocznicę urodzin Bronisława Piłsudskiego na które zostali zaproszeni goście, uczestnicy projektu jaki i koordynatorzy. Młodzież zaprezentowała wszystkie punkty projektu, które zostały w 100% zrealizowane. Podczas spotkania uczniowie z kl.VII d ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi wcielili się w rolę i własnoręcznie przygotowali stylizację Bronisława i Józefa Piłsudskich oraz kobiety ajnuskie. Uczestnicy projektu zaprezentowali również ok. 6 prac polonistyczno-historyczne  m.in. „Z Bronkiem w japońskiej szkole w XXI wieku…”, „Zaprosiliśmy Bronka na zimowe ferie w 2021 roku”. Każdy z uczesników podsumowania otrzymali pamiątkowe monety upamiętniających Bronisława Piłsudskiego z fonografem.

Projekt realizowany był przy współpracy ze Szkołą Podstawową  nr 1 im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – 2021