Uroczyste zakończenie „Wakacji w bibliotece”

Wakacje w bibliotece dobiegły końca działania biblioteki były bardzo zróżnicowane; były zabawy, wycieczki do instytucji w naszym mieście, gry planszowe, puzzle, malowanie, rysowanie, karaoke,  gry i zabawy z użyciem robotów i tabletów oraz wspólne ognisko. W ciągu 4 tygodni zorganizowano 16 spotkań, z udziałem 217 osób  w których każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

We wtorek odwiedzili nas funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Na wstępie dzieci posłuchały czym zajmuje się straż graniczna, jaka jest ich praca przymierzyliśmy kamizelkę, kask i kajdanki. Następnym elementem było zwiedzanie samochodu i oczywiście bardzo ważny punk spotkania gdzie dzieci mogły pogłaskać psa, który posłusznie wykonywał polecenia swego przewodnika. Jak się dowiedzieliśmy nikt tak normalnie nawet nie zbliżyłby się do psa w innych okolicznościach.

25 lipca, dzięki uprzejmości nadleśniczego i pracowników Nadleśnictwa Gołdap udaliśmy się do lasu Kumiecie idąc śladem kształcenia i wdrażaniem funkcji poznawczych odbyły się zajęcia edukacyjne z Questem, które poprowadziła pani Agnieszka. Na zakończenie questu czekało na nas płonące ognisko, pieczenie kiełbasek i rozmowy, był to kolejny dzień wakacji spędzony na świeżym powietrzu z odrobiną nauki o skarbach leśnych.

W czwartek odbyły się zajęcia manualne pod okiem instruktora Pani Zosi. Dzieci robiły portrety najczęściej swoich rodziców i znajomych, następnie ozdabiały koperty, w których dostarczyły portrety. Na zakończenie dnia każdy wykonał pejzaż na talerzu.  Wszystkie prace wykonane zostały różną techniką np. malowanie, rysowanie, wycinanie, ale wszystkie dołożyły wszelkich starań, aby wykonać je bardzo starannie i ładnie.

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie „Wakacji w bibliotece” połączone ze słodkim poczęstunkiem, rozdaniem dyplomów, karaoke oraz wręczeniem nagród dla wszystkich uczestników wakacji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece i zapraszamy na kolejne.