Tydzień z Internetem 2017

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza mieszkańców Gminy Gołdap do udziału w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2017.  Odbędzie się spotkanie „e-Pasjonaci”, podczas którego uczestnicy poznają inspirujące blogi i przekonają się, że sami w podobny sposób mogą dzielić się swoimi pasjami w sieci. A być może – tak jak znani blogerzy – również na tym zarabiać.

„e-Pasjonaci” to spotkanie dla różnych grup wiekowych, przede wszystkim dla osób dorosłych korzystających lub planujących rozpoczęcie korzystania z Internetu. W szczególności dla tych, których mogłyby zachęcić do tego przydatne i praktyczne materiały znajdujące się w sieci.

Spotkanie będzie poświęcone trzem obszarom bliskim naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu. Uczestnicy zdobędą na ten temat ciekawe i praktyczne informacje, dowiedzą się, na których blogach mogą znaleźć użyteczne zasoby, zobaczą, jak wielką popularnością cieszą się blogerzy, i że na blogowaniu można zarabiać.

Tydzień z internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy.  W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa telecentre-europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

Więcej informacji:

Biblioteka Publiczna w Gołdapi
Agnieszka Dziobkowska
87 615 03 67
e-mail: