Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy Teatrem przy stoliku

„(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”- pod takim hasłem przebiega tegoroczny XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W Bibliotece Publicznej w Gołdapi rozpoczął się od Teatru przy stoliku w dniu 7 maja 2018 r.

Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Katarzyna Kropidłowska i Artur Steranko zaprezentowali sztukę „Blaha i Vrchlicka”.  Liryczna komedia czeskiego autora o tęsknocie za miłością dwojga samotnych ludzi. Maria Vrchlicka to zakompleksiona telefonistka skrywająca się przed światem za grubymi szkłami okularów. Antoni Blaha, mężczyzna mocno poturbowany przez życie, pracuje jako kasjer na dworcu kolejowym, a w wolnym czasie jest częstym gościem piwiarni. Oboje mijają się w codzienności małego miasteczka, aż któregoś dnia kobieta, w akcie desperacji decyduje się złożyć mężczyźnie niecodzienną propozycję…

Subtelny, przewrotny dowcip, zwyczajność ukazana w ukrytym między słowami wymiarze nadzwyczajności, ciepłe, pełne empatii portrety bohaterów pozwalają uczestniczyć w perypetiach Marii i Antoniego z wyrozumiałym śmiechem i wzruszeniem.

Wstęp wygłosiła pani Elżbieta Lenkiewicz, która w sposób ciepły i przyjemny wprowadziła w tematykę spektaklu.