Spotkanie „Strzelca” z młodzieżą

Dnia 19 kwietnia 2018 roku o godz. 13:00 Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała spotkanie Związku Strzeleckiego „STRZELEC” z gołdapską młodzieżą.

Związek Strzelecki „Strzelec” – jedna z największych w kraju organizacji pro obronnych w kraju ma też swoją jednostkę w Gołdapi. Jej dowódcą jest sierż. Marta Eliza Mrzilek-Święcka.

„STRZELEC”  – Jednostka 1037 w Gołdapi jest Organizacją Społeczno- Wychowawczą działającą na naszym terenie od listopada 2016 roku, liczy około 20 członków.

Organizacja działa na rzecz niepodległej RP i jej umacniania, przygotowuje do służby w formacjach mundurowych, wychowuje w duchu patriotycznym wokół takich wartości jak: Bóg, Honor, Ojczyzna oraz uczy zdyscyplinowanego życia.

„Strzelec” nie jest jednostką wojskową, ale jego członkowie uczą się taktyki, musztry, pierwszej pomocy i samoobrony.

Członkowie „Strzelca” to głównie młodzież, ale nie tylko, nie ma ograniczeń wiekowych aby należeć do tej organizacji – są inne ograniczenia dotyczące postaw moralnych i patriotycznych i o tym opowiadali swoim rówieśnikom członkowie Strzelca – 19 kwietnia w II budynku Izby Regionalnej Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza w Gołdapi.

Spotkanie było bardzo ciekawe, dowódca Pani Eliza Mrzilek- Święcka opowiedziała o ideologii organizacji, zadaniach, możliwościach rozwoju i warunkach rekrutacji.

Zainteresowanie tematem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów z czego się bardzo cieszymy, w spotkaniu wzięła udział młodzież z gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Logistycznego, Technikum Gastronomiczno –Samochodowego wraz z wychowawcami Panem Markiem Milewskim, Panem Robertem Sadowskim, Panią Agnieszką Twardowską, Panią Emilią Wołyniec.

Obecność 120 osób nie przeszkodziła „Strzelcom” w pokazie musztry i pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń.

Było bardzo ciekawie – Dziękujemy Związkowi Strzeleckiemu „STRZELEC”, oraz jego Dowódcy, a także wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszego zaproszenia.