Spotkanie DKK – „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu” Katarzyny Enerlich

Kolejne spotkanie DKK odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi, na którym dyskutowano o książce „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu”  Katarzyny Enerlich.

Nocne awantury, pilnowanie i próbowanie bimbru, powtarzające się ataki padaczki alkoholowej ojca i dzieciństwo bez matki, która postanowiła uciec do Włoch – to tylko niektóre ze wspomnień Barbary. Oswaja je samotnie w kącie za kredensem, a i tak mają kolosalny wpływ na jej przyszłość. Gdy dowiaduje się o pewnym wypadku, zaczyna rozumieć przyczynę alkoholizmu ojca.

Miłości i zapomnienia szuka w ramionach licznych kochanków. Pragnie tylko, by mieli ciemne oczy jak jej tato… Chce być bardziej córką niż żoną i boi się utraty niezależności – przez to życie we dwoje sprawia jej trudności. Przeżywa wiele trudnych chwil, rozstań i rozczarowań zanim zrozumie, że ma prawo do bycia szczęśliwą. Gdy już będzie tylko swoja, otworzy się na świat, naturę i… kolejną miłość. Ale czy nie okaże się zakazana?

Zaprasza uczestników i wszystkie osoby zainteresowane do udziału w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Kolejne spotkanie już 21 września o godz. 16.00.