Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

21 czerwca na powitanie lata w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z  Tomaszem Sekielskim, reporterem śledczym  i dziennikarzem, w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tomasz Sekielski opowiedział o swojej karierze dziennikarskiej, założonym wydawnictwie „Od deski do deski”. Po zrezygnowaniu z pracy w telewizji TVN, zaczął poważnie myśleć o napisaniu książki. Tak powstała pierwsza powieść kryminalna „Sejf”, której inspiracją była wieś Koterka przy granicy z Białorusią, a dokładniej znajdująca się na bagnach cerkiew. Kontynuacją były kolejne części „Obraz kontrolowany” i „Sejf 3 : gniazdo kruka”, które stanowią trylogię. Autor opowiedział również o trylogii „Susza”, której powstały już dwie części Zapach Suszy. Susza I oraz Smak Suszy. Susza II, kolejna część powstanie niebawem.

Tomasz Sekielski odpowiadał również na pytania publiczności, które dotyczyły zarówno książek napisanych przez niego ale również o jego pracy dziennikarza śledczego. Zdradził, że obecnie pracuje nad filmem.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestnicy mieli okazję nabyć książkę autora z dedykacją. Autor przy podpisywaniu książek również chętnie odpowiadał na zadane pytania i osobiście podziękował za przybycie na spotkanie.